Joga na stronie

Joga na stronie

książka joga i ajurweda

Bartosz Niedaszkowski “Joga i ajurweda”

Na okładce autor, Bartosz Niedaszkowski siedzi w pozycji lotosu. Czarno – białe zdjęcie. Żółte litery – Joga i ajurweda. Twarda okładka, piękna książka! Przyciągnęła mnie elegancją, bo pośród wielu innych książek o jodze, to właśnie Joga i ajurweda wyróżniała się urodą. Często to złudne postępowanie, zwykle niemądre, ale nie tym razem!

Bartosz Niedaszkowski

Bartosz Niedaszkowski wydał książkę Joga i ajurweda w w roku 2015 w wydawnictwie Galaktyka.

Jeśli chcesz ją kupić, znajdziesz ją TUTAJ.

A co myślę o książce Joga i ajurweda Bartosza Niedaszkowskiego?

Książka szeroko obejmuje tematykę jogi i ajurwedy

Znajdujemy tu wszystkie ważniejsze pojęcia z obu dziedzin. Autor wprowadza nas w podstawy i łączy elementy jogi oraz ajurwedy w jedną holistyczną wizję człowieka. To bardzo dobry materiał dla osób początkujących.

Książka jest konkretna

Autor unika błądzenia, odchodzenia od temu, zbędnych przykładów. Jest konkretnie i do rzeczy.

Są tu porady dla konkretnych schorzeń

Na końcu książki znajdujemy przykłady różnych problemów zdrowotnych i propozycje, jak sobie z nimi radzić.

Kim jest Bartosz Niedaszkowski?

Bartosz Niedaszkowki zajmuje się jogą i fizjoterapią od ponad 20 lat. W roku 2005 otworzył w Warszawie Pracownię Dobrego Zdrowia, którą potem przekształcił w Yoga Medica – Ośrodek Fizjoterapii Opartej Na Jodze.

Pracował jako nauczyciel jogi, ale z czasem poświęcił się wyłącznie terapii. Wypracował autorską metodę, w której wykorzystuje elementy jogi. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu patrzy na problemy zdrowotne niestandardowo i holistycznie.

Joga i kontuzje

Jak mówi Bartosz Niedaszkowski w jednym z wywiadów, nie zna nauczyciela jogi, który nie cierpiałby z powodu kontuzji. Rzeczywiście, wielu z nas na pewnym etapie praktyki doświadcza problemów zdrowotnych. Dotyczy to i uczniów, i nauczycieli. Ja sama przeżyłam kilka kontuzji i mam wciąż nawracające bóle kręgosłupa i kolan.

Wielu z nas ma skłonność do idealizowania jogi, mówiąc, że to panaceum na wszystkie problemy. Joga ma wspaniałe, dobroczynne działanie, ale tylko jeśli zostanie wprowadzona w nasze życie mądrze i rozważnie.

Każdy z nas jest inny, ma inne możliwości, inne moce i słabości. Zdrowa praktyka wymaga indywidualnego podejścia. Mówił o tym już Krishnamacharya i on uczył każdego według jego potencjału.

Poznać podstawy

Aby praktykować jogę i ajurwedę mądrze i rozważnie, trzeba najpierw poznać podstawy. I te podstawy zawiera w książce Joga i ajurweda Bartosz Niedaszkowski.

Dwie pierwsze części książki poświęcone są kwestiom teoretycznym z obu dziedzin. Cześć trzecia stanowi opis asan ze zdjęciami. Na końcu znajdziesz rozdziały poświęcone niektórym schorzeniom oraz porady jak sobie pomóc.

To taka baza, z której można wyruszyć w dalszą jogową podróż. Czytaj więc, i ruszaj w drogę!

Inną książką dla osób początkujących, którą opisywałam na blogu, i którą warto poznać jest Joga dla początkujących i nie tylko Krystiana Mesjasza.


Zapraszam do obejrzenia mojej filmowej recenzji książki Bartosza Niedaszkowskiego Joga i ajurweda:


Jeśli wolisz słuchać niż oglądać, zachęcam do wysłuchania podkastu:

Powered by RedCircle


Tytuł:  Joga i ajurweda

Autor: Bartosz Niedaszkowski

Wydawnictwo: Galatyka

2015

Książkę kupisz TUTAJ