Joga na stronie

Joga na stronie

nauczyciel jogi

Wywiad z Krzysztofem Stecem

Zapraszam do obejrzenia dwóch części wywiadu z Krzysztofem Stecem. Krzysztof Stec jest nauczycielem jogi i autorem dwóch książek Dynamiczne surjanaskar i Techniki higieniczno-terapeutyczne jogi.

Z Krzysztofem Stecem spotkałam się przy okazji warsztatów w Wildze. Zajęcia prowadzili: Krzysztof Stec, Filip Ruciński i Ela Konicka, a sattwiczną kuchnię przygotowywał Piotr Tyszewski. To był wspaniały, pouczający weekend i spotkanie z grupą niezwykłych ludzi.

Krzysztof Stec spędził lata w Indiach, szkoląc się pod kierunkiem mistrzów jogi. Skończył Instytut Kaivalyadhama, założony przez Swamiego Kuvalayaynadę, autora książki Joga, indyjski system leczniczy. Studiował na uniwersytecie w Waranasi, gdzie zyskał tytuł magistra. A na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie obronił pracę doktorską na temat ćwiczeń jogi w dynamicznej wersji surjanamaskar.

Krzysztof Stec praktykuje jogę klasyczną, a jego codziennym ćwiczeniem jest powitanie słońca, wykonywane w wersji dynamicznej i wielu powtórzeniach.

Wywiad z Krzysztofem Stecem jest podzielony na dwie części. W pierwszej autor mówi o tym, czym jest joga i odnaleźć się w gąszczu stylów jogi, a w drugiej opowiada o swoich doświadczeniach w Indiach, spotkaniu mistrzów Nisargadatty Maharadża i Swamiego Muktanandy. Wspomina też o swojej znajomości z Maurycym Frydmanem.

Książki Krzysztofa Steca Dynamiczne surjanaskar i Techniki higieniczno-terapeutyczne jogi można kupić wyłącznie bezpośrednio u autora, pisząc na Jego adres mailowy:

krisstec@gmail.com