Joga na stronie

Joga na stronie

film o jodze

Film My Dharma

Film My Dharma to uczta dla oczu i dla ducha. Wysmakowane plenery, elegancko wykonane sekwencje praktyki i inspirujące wypowiedzi bohaterów. W trakcie 40 minut nauczyciele jogi z całego świata opowiadają o tym jak praktyka zmieniła ich życie.

Film My Dharma jest dostępny w Internecie. Warto obejrzeć, bo jest bardzo ciekawy.

Reżyserem filmu jest Alessandro Sigismondi, włoski reżyser, fotograf, a także jogin i nauczyciel, autoryzowany przez instytut KPJAYI w Mysore.

W roku 2013 porzucił pracę w reklamie i razem z rodziną ruszył w podróż. Film My Dharma jest efektem tych podróży. Alessandro odwiedził Londyn, Dubaj i Indie.

Tam spotkał się z nauczycielami jogi:

Aline Fernandes, Deepika Mehta, Hayley Cutler, Jessica Olie, Kino MacGregor, Laruga Glaser, Lisa Lottie, Liz Huntly, Roland Jensch, Meghan Currie i Radha Rajani.

Każdy z bohaterów opowiada o tym, jak zaczęła się jego przygoda z jogą, co sprawiło, że pozostał w praktyce i co joga mu daje w życiu codziennym. Dowiadujemy się, jak bardzo joga jest transformująca. Z każdej wypowiedzi bije spokój i fascynacja. Niektóre historie są poruszające. Deepika Mehta w wieku nastoletnim miała wypadek w czasie wspinaczki. Przez dwa lata nie wstała z łóżka. Dziś wykonuje najbardziej skomplikowane asany.

Film My Dharma powstał przy współpracy reżysera Alessandro Sigismondi z australijską marką ubrań do jogi Dharma Bums. Na szczęście nie powstał film reklamowy. Marka nie narzuca tu swojej obecności.

Więcej o filmie dowiesz się ze strony internetowej.