Joga na stronie

Joga na stronie

svsthia

Svastha Yoga & Ayurveda

Svastha Yoga & Ayurveda to platforma szkoleniowa, założona przez A. G. Mohana i jego żonę Indrę. Cała rodzina Mohanów, wraz z córką Nityą i synem Ganeshem jest zaangażowana w działalność na rzecz propagowania jogi i ajurwedy.

Svastha znaczy dobrostan, balans, harmonia. Właśnie o to chodzi w ajurwedzie, o przywracanie naturalnego stanu równowagi w organizmie.

Ostatnio na blogu pojawił się artykuł o książce A. G. Mohana Krishnamacharya, his life and teachings. A. G Mohan był długoletnim uczniem ojca współczesnej jogi, Krishnamacharii.

Razem z synem Krishnamacharii. T. K. V. Desikacharem założył Krishnamacharya Yoga Mandiram, centrum, mające na celu propagowanie nauk mistrza.

Mohan był też organizatorem hucznie obchodzonych setnych urodzin Krishnamacharii.

A. G. Mohan jest autorem książek:

  1. A. G. Mohan i Ganesh Mohan Krishnamacharya, his life and teachings
  2. A. G. Mohan i Indra Mohan. Yoga Therapy: A Guide to the Therapeutic Use of Yoga and Ayurveda for Health and Fitness
  3. A. G. Mohan, przedmowa Sri Tirumalai Krishnamacharya.  Yoga for Body, Breath, and Mind: A Guide to Personal Reintegration. 
  4. A. G. Mohan i Ganesh Mohan.  Yoga Reminder: Lightened Reflections. 
  5. Tłumaczenie starożytnego tekstu Yoga Yajnavalkya.

A G. Mohan pracował jako inżynier, kiedy w roku 1971 poszedł na wykład Krishnamacharii. Postać mistrza tak go zafascynowała, że zapragnął zostać jego uczniem. Po pewnym czasie postanowił porzucić pracę inżyniera i zostać nauczycielem jogi oraz doradcą ajurwedy. To była bardzo trudna decyzja, ale żona i teść wspierali go w niej. Sytuacja rodziny czasowo się pogorszyła, jednak ostatecznie wszystkim wyszła na dobre. Dziś cała rodzina Mohanów cieszy się szacunkiem środowisk jogowych i ajurwedyjskich na całym świecie.

Svastha Yoga & Ayurveda działa prężnie. Ma też swój kanał na Youtube. Kanał jest dostępny od roku 2019. Znajdziesz tam informacje, dotyczące dbania o zdrowie ciała i ducha, mantry, instrukcje na temat wykonywania asan.

Warto też dodać, że państwo Mohan, mimo upływu lat, wyglądają młodzieńczo i pięknie.

https://www.youtube.com/watch?v=zIg2TUiMwO4